Bostad av sällan skådat slag - nu kan äntligen den här eftertraktade våningen i Brf Vasahöjden bli din!
Högst upp på våning 6 av 6 ligger denna drömlägenhet med fönster i fyra väderstreck och en makalös vy ut över Linköping som är slående vacker. Lägenheten är disponerad som en femma med tre sovrum, två sällskapsrum, kök och två badrum. Allt detta på en generös yta om 143 kvadrat. Till lägenheten hör en balkong i söderläge med sol hela dagen.
Det som kännetecknar denna bostad är framförallt ljuset från de stora fönstren samt frihetskänslan av att befinna sig på "top floor" utan insyn med en milsvid utsikt. Detta är en bostad som verkligen sticker ut från mängden!
Föreningen är mycket stabil, med god ekonomi och engagerade medlemmar. Det finns förråd till varje lägenhet samt tillgång till att hyra garage i närheten.
Här bor du med ett ypperligt läge i centrala Linköping med gångavstånd till stadskärnan, biblioteket, konserthuset, resecentrum och teatern. Inom en radie av några hundra meter från huset finner du Ica Nära Vasavägen, Lanemos Konditori och ett flertal restauranger. Goda bussförbindelser samt cykelvägar som tar dig runt i stan enkelt och smidigt.
Detta är definitionen av ett representativt, bekvämt boende för dig som ställer höga krav och vill sätta guldkant på tillvaron. Varmt välkommen att anmäla ditt intresse!