Landala Egnahem, Göteborg

Kolonigatan 8C

  • 2 rum
  • 54 kvm
  • Bostadsrätt
Högstbjudande 2 150 000 kr
Månadsavgift: 4 103 kr/mån

Boka visning

Ikon: Tack för din bokning!

Tack för din bokning!

 

Välkommen på visningen!

Välplanerad tvåa i attraktivt läge!

Välkommen till Kolonigatan 8C, en optimal bostad som erbjuder både närhet till natur och stadens alla bekvämligheter. Här bor du med gångavstånd till affärer, Chalmers, Göteborgs Universitet, restauranger och kollektivtrafik, vilket gör vardagen både enkel och smidig.

Denna lägenhet är perfekt för dig som söker en trivsam och lättillgänglig bostad med närhet till stan och natur! När du kommer in möts du av en välkomnande hall med goda förvaringsmöjligheter för ytterkläder och skor. Det rymliga vardagsrummet har stora fönster som ger ett generöst ljusinsläpp och erbjuder plats för både soffgrupp och matplats, vilket gör det till en idealisk plats för avkoppling och sociala tillställningar. Det ljusa och funktionella köket har bra förvaringsmöjligheter och stora arbetsytor. Sovrummet är lugnt och rofyllt, med utrymme för en dubbelsäng och förvaringsmöbler. Bostaden har nyligen genomgått en uppfräschning med nya golv och nymålade väggar. Varmt välkommen på visning!

Landala Egnahem är ett lugnt och trivsamt område i Göteborg, känt för sina charmiga hus och grönskande omgivningar. Området har nära till Chalmers, Sahlgrenska, Linné och Avenyn, samt vackra promenadstråk i Änggårdsbergen och Slottsskogen. Här finns även mataffärer, restauranger, gym och service på kort avstånd vid Doktor Fries Torg och Landala Torg.

Boka visning

  • Bokad visning! Anmälan krävs via mäklarens hemsida.

Mäklare

Bostadsfakta

Bilder

Planritning

Landala Egnahem, Göteborg

Kolonigatan 8C

Karta

Mer om mäklarna

Intresserad? Gör en intresseanmälan!

Ikon: Tack för din bokning!

Tack för din intresseanmälan!
Mäklaren hör av sig så snart som möjligt.